Jeżeli dopadła Cię rutyna fotograficzna i potrzebujesz inspiracji od zaraz to znalazłeś się w odpowiednim miejscu! Możesz być pewny, że każdemu może się to przydarzyć – nawet największemu pasjonatowi fotografii.

A więc jak z tym walczyć? Odpowiedź jest bardzo prosta: zrób coś nowego, pozbądź się schematów i daj się ponieść wyobraźni. Jednym ze sposobów może być szklana kula, która pozwala na twórcze wykorzystanie zjawiska załamania światła do tworzenia kreatywnych fotografii. 

Możemy wymienić 2 rodzaje refrakcji:

1. Gdy światło przechodzi przez obiekt, który ma gęstą masę na przykład woda lub szkło. Wtedy światło jest zagięte i występują zakłócenia.

2. Jeżeli refrakcja zachodzi z przezroczystym kulistym obiektem, to wtedy dzieją się rzeczy jak z bajki. Obraz danego kadru jest widoczny za szklaną kulą w odwróconej formie.

Aby tworzyć takie zdjęcia potrzebujesz tylko szklanej kuli, aparatu/telefonu którym będziesz fotografował oraz trochę wyobraźni. Wszystkie inne dodatkowe akcesoria są zbędne. Zastosowanie znajdziesz w każdych okolicznościach. Sprawdzaj ujęcia z różnych stron. Nie skupiaj się tylko na otwartych przestrzeniach – zaglądaj również wewnątrz budynków i szukaj ciekawych perspektyw. Z tą zabawką naprawdę możesz zaszaleć: fotografuj elementy architektury, przyrodę, zachodzące słońce, mosty, ludzi, krajobrazy.. Dodatkowo zwracaj uwagę na ustawienia aparatu, dzięki którym uzyskasz odpowiednie rozmycie obrazu.

W naszej ofercie znajdziesz kule o 3 różnych rozmiarach: 6cm, 10cm, 15cm
Do każdej dołączona jest szklana podstawka pozwalająca na ustawienie kuli na każdej płaskiej powierzchni.

KULA: https://eltec.pl/search/szklana+kula+refrakcyjna/