Wybierasz się może w podróż dookoła świata albo po prostu na małe wakacje z rodziną nad morze? Chcesz robić zdjęcia ale nie wiesz za bardzo co ze sobą zebrać? Trafiłeś w dobre miejsce! Dowiesz się jakie akcesoria wybrać, aby nie zajmowały za dużo miejsca w walizkach oraz takie, które ułatwią fotografowanie na wakacjach! Oto nasze niezbędniki:

1. PASKI

Paski naramienne / na szyję:

Na co dzień nie są używane przez fotografów w studio ale w podróży mogą okazać się Twoim najlepszym przyjacielem!

Zwiększają wygodę, zabezpieczają aparat przed niekontrolowanym upadkiem. Sprawiają, że choć nie trzymamy aparatu w rękach, to jest on zawsze pod ręką. Przydają się zwłaszcza w trudnych sytuacjach terenowych, bądź podczas robienia zdjęć w tłumie, gdzie prawdopodobieństwo wytrącenia aparatu z ręki jest wysokie. Od jakości paska zależy nie tylko wygoda fotografa, ale także bezpieczeństwo jego sprzętu. 

Link do wszystkich pasków dostępnych w ofercie: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Paski/

Paski na nadgarstek:

Pasek typu GRIP umożliwia pewniejsze trzymanie aparatu, zwiększając jego stabilność i komfort pracy. Zawsze mamy go przy ręku więc nie musimy się obawiać, że zostanie nam wytrącony. Świetnie się sprawdzi, gdy jesteś np. w górach.

Link: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Paski/Pasek-nadgarstkowy-model-GRIP-3.html

Pasek wodoodporny

Pasek wodoodporny doskonale się sprawdzi podczas nurkowania i fotografowania na basenie, nad morzem czy jeziorem. Wyporowa budowa sprawia, że nawet jeśli aparat wyślizgnie się z rąk, to nie ma obaw, że utonie, ponieważ pasek „wypchnie” aparat na powierzchnię. Pasek jest uniwersalny i może być stosowany z praktycznie każdym aparatem. Z pewnością mając ten pasek nie będziesz panikował, że Twój sprzęt się zatopi.

Link: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Paski/Pasek-wyporowy-wodoodporny-do-aparatu-kolor-ZOLTY.html

Uchwyt biodrowy

Jest to uchwyt biodrowy, który mocujemy do paska u spodni. Gwarantuje on błyskawiczny dostęp do sprzętu i wykonanie natychmiastowego zdjęcia – dobry, gadżet, gdy chcemy szybko uchwycić daną chwilę.

Link: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Paski/Uchwyt-biodrowy-SZYBKIEGO-DOSTEPU-na-pasek-SB-01.html

Szelki

Jedna z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych opcji mocowania aparatu. W przypadku szelek mamy możliwość zamontowania dwóch aparatów naraz, więc jeżeli jeden aparat dla Ciebie to za mało, szelki będą idealnym rozwiązaniem!

Link: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Paski/Szelki-fotograficzne-z-szybkim-dostepem-do-dwoch-aparatow-model-NL-QD.html

2. TORBY NA APARAT

Zdajemy sobie sprawę, że czasami plecak nie jest dobrym wyborem, ze względu na swój gabaryt. Dlatego z pomocą idą nam wszelkie mniejsze torebki. Są poręczne i praktyczne. Schowamy w nie aparat oraz nasze niezbędne akcesoria.

Link: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Torbyfuteraly/Na-sprzet-fotovideo/

3. FUTERAŁ NA OBIEKTYW

Ochrona obiektywów jest równie ważna jak zabezpieczenie aparatu. Mając taki futerał chronimy sprzęt przed wszystkimi urazami mechanicznymi. Dodatkową można je zamocować przy pasku, plecaku, torbie – co oszczędzi nam miejsce na inne akcesoria.

4. DODATKOWE BATERIE

Jadąc w podróż, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć jak długo będzie trwała wycieczka i czy napotkamy ciekawe obiekty do fotografowania, dlatego warto mieć ze sobą dodatkowe baterie. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór akumulatorów więc i Ty na pewno znajdziesz pasujące do Twojego aparatu!

Link: https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Akumulatory1/

5. PILOT / WĘŻYK SPUSTOWY

Najlepsze rozwiązanie, gdy jesteś sam na wakacjach albo chcesz mieć wspólne zdjęcie z rodziną, a nie ma nikogo w pobliżu – dlatego warto zabrać ze sobą to maleńśtwo.

Pioty: https://eltec.pl/search/pilot+ir/
Wężyki: https://eltec.pl/search/W%C4%99%C5%BCyk/

6. FILTRY

CPL, UV, ND – ta trójka będzie wystarczająca na Twoja podróż!

Filtr polaryzacyjny (CPL)
– zatrzymuje światło, co jest szczególnie widoczne podczas fotografowania nieba. Przy zastosowaniu filtrów polaryzacyjnych niebo jest bardziej błękitne, a chmury pozostają białe. Filtr pochłania również odbicia np. od szyby czy powierzchni wody.

Filtr ultrafioletowy (UV) blokuję niewidzialne promienie ultrafioletowe, które negatywnie wpływa na przejrzystość powietrza oraz pełnią funkcję ochronną.

Filtr szary (ND) – jego zadaniem jest zmniejszenie ilości światła jednocześnie nie wpływając na jego barwę. Filtr przyda się podczas słonecznego dnia, gdy chcesz naświetlać zdjęcie przez kilka sekund, np. gdy chcesz ukazać efekt rozmycia pędzących po niebie chmur.

CPL: https://eltec.pl/search/FILTR+POLARYZACYJNY/
UV: https://eltec.pl/search/FILTR+ULTRAFIOLETOWY/
ND: https://eltec.pl/search/FILTR+SZARY/

7. STATYW ELASTYCZNY

To statyw, którego największym atutem jest rozmiar! Dzięki temu, że jest mały możesz go mieć zawsze przy sobie. Kolejnym plusem jest elastyczność nóżek – dostosujesz je do każdego podłoża: drzewach, barierkach czy skałach.

Link: https://eltec.pl/STATYWY/Mini-statywy/

8. LCD

Jak wiemy będąc na wakacjach nasz aparat jest bardziej wystawiany na próbę wszelkich uszkodzeń niż jak robimy sesję w domu czy studio. Warto więc zaopatrzyć się w osłonę na wyświetlacz.

LCD zabezpieczy ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, nie pogarszając przy tym jakości obrazu wyświetlanego przez wyświetlacz.

Link: https://eltec.pl/search/os%C5%82ona+LCD/