Jeżeli myślisz, że chuchnięcie i przetarcie rękawem szkła obiektywu jest dobrym pomysłem, aby pozbyć się brudu … jesteś w błędzie! – pogorszy to tylko sprawę. Pamiętaj, codzienne polerowanie aparatu też nie jest najlepszym sposobem, dlatego warto go czyścić, gdy naprawdę tego potrzebuje. W tym poście dowiesz się, jakich produktów używać, żeby utrzymać dobry stan swojego obiektywu.


1. GRUSZKA FOTOGRAFICZNA


Służy do czyszczenia optyki, zdmuchiwania pyłków z matryc lustrzanek cyfrowych, wyświetlaczy. Gruszka wykonana jest bardzo solidnie, z grubej gumy, która nie pęka ani nie kruszy się. Wyposażona jest w wentyl zapobiegający wciąganiu kurzu. Wykonana jest z nietoksycznego tworzywa odpornego na działanie temperatury i starzenie.


2. PĘDZELEKDuży, wykonany z miękkiego i elastycznego włosia. Pozwala szybko i w delikatny sposób usunąć z czyszczonej powierzchni wszelkiego rodzaju pyłki, kurz i inne podobne zabrudzenia. Jest bardzo skuteczny – dociera nawet do najmniejszych szczelin.


3. LENSPEN

Pióra typu lenspen, to najlepsza technologia czyszczenia dla wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych i wyświetlaczy, wypierająca klasyczne płyny i ściereczki.

Lenspen to trzy środki czyszczące w jednym – ma trzy końcówki: wysuwany pędzelek z miękkiego włosia, oraz dwustronną wymienną koncówkę z powierzchnią zmywającą plamy i smugi oraz pozostawiającą warstwę ochronną (w wersji trójkątnej i okrągłej).

Pędzelek służy do usuwania pyłu, kurzu i innych tego typu zanieczyszczeń – jest bardzo delikatny, nie rysuje powierzchni soczewki. Po użyciu wsuwamy go wewnątrz obudowy pióra – włosie nie niszczy się ani nie łamie w torbie czy plecaku.

Płaska dwustronna końcówka z miękkiego materiału, zawiera specjalny związek, usuwający bez śladu w kilka sekund smugi, odciski palców i i tłuste zanieczyszczenia. Nie wilgotnieje ani nie wysycha. Po użyciu wystarczy tylko założyć pokrywkę, przekręcić względem niej lenspen, a czyścik sam ponownie się „napełnia”.

4. SPECJALNY PŁYN DO CZYSZCZENIA POWIERZCHNI OPTYCZNYCHBardzo delikatny, nie niszczy powłok antyodblaskowych. Poręczny atomizer ułatwia używanie i rozprowadzanie płynu. Po użyciu pozostawia powłokę antystatyczną i ochronną.

PAMIĘTAJ: płyn aplikujemy na ściereczkę, a nie na szkło i  czyścimy kolistym ruchem.


5. BIBUŁKI CZYSZCZĄCESuche, bez silikonowe bibułki do czyszczenia optyki. Bardzo delikatne – nie zostawiają śladów na czyszczonej powierzchni. Nie rysują szkła oraz nie pozostawiają paprochów. Za ich pomocą usuniemy nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia z każdego rodzaju szkieł optycznych.


6. SZPATUŁKI DO CZYSZCZENIA MATRYCSpecjalne szpatułki są przystosowane do czyszczenia powierzchni matrycy. Bezpieczeństwo i wysoka skuteczność jest gwarantowana dzięki specyficznej budowie, cechują się świetnym wchłanianiem. Główka została wykonana z miękkiej pianki osadzonej na plastikowym patyczku.

Instrukcja obsługi:

1. Ustaw tryb fotografowania na M (manual), a wartość migawki na BULB.
2. Zdejmij obiektyw.
3. Naciśnij spust migawki (lustro się podniesie, a migawka otworzy). Jeśli aparat obsługuje wężyki spustowe, podłącz jeden i zablokuj migawkę.
4. Otwórz mokry patyczek i delikatnie przetrzyj matrycę płynem. Po skończeniu schowaj patyczek z powrotem do opakowania.
5. Otwórz suchy patyczek i delikatnie wyczyść matrycę, jednym ruchem. Powtórz to samo drugą stroną szpatułki. 

PAMIĘTAJ: Nie używaj tej samej suchej szpatułki ponownie! 

7. ŚCIERECZKA Z MIKROFIBRY

Służy do usuwania zanieczyszczeń ze szklanych powierzchni – usuwa kurz, tłuszcz i inne zabrudzenia. Bardzo miękka, nie zostawia śladów – idealnie nadaje się do czyszczenia optyki, filtrów, soczewek, innych powierzchni szklanych oraz ekranów LCD. Wykonana jest ze specjalnych mikrowłókien, zbierających kurz, nie rysuje, nie pozostawia smug – w razie zabrudzenia, można ją prać w niskiej temperaturze.


PONIŻEJ LINK Z CAŁĄ OFERTĄ NASZYCH AKCESORIÓW CZYSZCZĄCYCH:

https://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFICZNE/Akcesoria-czyszczace/