Zaczynając swoją przygodę z kamerami sportowymi warto wyposażyć się w podstawowe akcesoria, wzbogacające możliwości naszego sprzętu. Oferta akcesoriów do wyżej wymienionych kamerek jest niezwykle rozbudowana, jednak na początek wystarczy dosłownie kilka najprostszych elementów, abyśmy mogli zdecydowanie poprawić jakość i oryginalność naszych nagrań. Postanowiliśmy zebrać i przedstawić 10 podstawowych, a jednocześnie niezwykle przydatnych akcesoriów do kamer sportowych.

1. Zapasowy akumulator


Niezależnie od długości planowanego przez nas nagrania, zawsze warto mieć przy sobie zapasowy akumulator. Poniżej linki do podstawowych modeli baterii (w zależności od modelu posiadanej kamerki):


2. Selfie stick


Jedno z najpopularniejszych akcesoriów, pozwala na wykonywanie zdjęć grupowych, nagrywania filmów z perspektywą skierowaną na nas, a przy tym stabilizuje obraz nawet w trakcie marszu.


3. Obudowa wodoodporna

Niezwykle przydatna w niesprzyjających warunkach pogodowych, ale także priorytetowa przy ujęciach podwodnych.

4. Ramka


Dzięki niej możemy zamocować naszą kamerkę na wszelkiego rodzaju statywach, wysięgnikach czy szybkozłączkach, bez konieczności montowania obudowy wodoodpornej.

5. Śruba montażowa

Podstawowe narzędzie montażowe wszelkich akcesoriów.


6. Futerał

Najprostszy i najefektywniejszy sposób na gromadzenie akcesoriów w jednym miejscu, chroniącym je przed uszkodzeniami lub zgubieniem.

7. Adapter GoPro – 1/4

Jeden z przydatniejszych elementów montażowych, pozwalający na mocowanie akcesoriów ze standardową końcówką większości kamer sportowych do wszelkiego wyposażenia fotograficznego z wejściem gwintowym 1/4 cala.


8. Szybko-złączka

Umożliwia szybkie i pewne zamocowanie kamery do wielu modeli podstawek, uchwytów czy opasek.

9. Adapter statywowy


Najszybsze i najprostsze mocowanie akcesoriów kamerek sportowych do statywów/uchwytów ze standardowym gwintem 1/4 cala.


10. Mocowania nalepiane/przegubowe


W zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy wykorzystać dane mocowania do zamontowania kamerki na różnorodnych powierzchniach płaskich, takich jak np. kaski lub nakierować kamerę pod specyficznym kątem.


Naszym zdaniem zaopatrzenie się w podane akcesoria będzie wystarczające, aby zacząć przygodę z kreatywnym filmowaniem – życzymy dobrej zabawy i powodzenia!